Касові апарати (РРО) чи ПРРО?
Касові апарати, вони ж РРО (реєстратори розрахункових операцій), спрощують підприємцям процедуру обліку товарів та грошей, та передають інформацію про продаж товарів до податкової. Апарат передає інформацію про будь-яку зроблену покупку, як сплачену готівкою на касі, так і через картку.
Більш зручна та сучасна альтернатива касам – ПРРО (програмні реєстратори розрахункових операцій).
З 1 січня 2022 року стало обов’язковим мати касові апарати всім підприємцям 2-4 групи та ФОП загальної системи оподаткування.
Розкажемо про відмінності ПРРО та РРО, використання та переваги.
Що вигідніше для ФОП – ПРРО або касовий апарат (РРО)?
Переваги каси (РРО):
- Не найвища швидкість роботи, але й не потрібне підключення до ноутбука та принтера.
- При здійсненні продажу товару інформація надходить до РРО. Це зручно, якщо у вашому магазині лише 1 каса. Якщо більше, то у КОЖНУ касу потрібно впровадити зміну.
- До 70 годин роботи без інтернету.
- Термін користування РРО – 7 років.
- Друкує паперові чеки.
Серед НЕ переваг – сервісне обслуговування РРО відбувається лише на підставі договору в сервісному центрі та є платним. При виборі касового апарату РРО слід звернути увагу на перерахування марок, які можна використовувати в Україні.
Вигоди користування ПРРО:
- ПРРО є програмою на вашому пристрої або гаджеті, що мають вихід в онлайн (ноутбук, комп’ютер, планшет або телефон).
- Програма передає веб-чеки та інформацію про покупки у вашому магазині на сайт податкової.
- Не потрібно сплачувати за обслуговування програми.
- Без виходу в інтернет працює 36 год. поспіль і сумарно не більше 168 год. на місяць. АЛЕ! При кожному підключенні ПРРО автоматично інтегрується із сайтом податкової, передає туди інформацію про продаж товарів, тому ці обмеження офлайн роботи не відчуваються.
- Оновлення у ПРРО відбуваються автоматично, тому що розробники ПЗ самостійно відстежують усі зміни українських законів та оновлюють програму.
- ПРРО формує і паперові чеки та веб-чеки (електронні). Папір можна роздрукувати, якщо ваш програмний РРО підключено до принтера.
- Перенесення даних з одного пристрою на інший.
Таким чином, підприємці самі обирають якесь РРО їм зручніше для торгівлі. Якщо ваш магазин представлений в інтернеті, вам більше підійде ПРРО, т.к. він дає можливість спілкуватися з клієнтами поштою та через месенджери.
Програмний РРО сприяє розвитку маркетингу вашої компанії. Через нього ви зможете оповіщати клієнтів про акції, знижки, нові надходження. Тому навіть якщо ваш магазин представлений лише в офлайні, програмний РРО виявляється зручнішим у плані взаємодії з покупцями.
3 пристрої, необхідні для користування ПРРО:
- Електронний підпис (ЕЦП)
- Само ПЗ (програмне забезпечення)
- Гаджет/пристрій з доступом в інтернет – смартфон, планшет, ноутбук чи комп’ютер
Кроки перед початком застосування ПРРО:
- Для початку вам потрібно вибрати який саме ПРРО використовуватимете.
- Призначити відповідальну людину, яка оформить та отримає ЕЦП для засвідчення електронних чеків та зареєструється у податковій.
- Зареєструвати своє підприємництво – торговельну мережу, громадське харчування, магазин, пересувну торгівлю тощо.
- Зареєструвати касу, на яку буде встановлено ПРРО. Якщо їх кілька, для кожної потрібний окремий ПРРО.
Які ПРРО ми пропонуємо?
Вони легко інтегруються з BAS і 1С, а ви отримуєте єдину систему видачі е-чеків та обліку розрахункових операцій.
Вы можете подробнее прочитать о каждом ПРРО, кликнув на него.
Запитання, які ставлять клієнти.
– Як працює ПРРО, якщо немає інтернету?
ПРРО тим і добре, що продовжує працювати, якщо раптом з інтернетом відбуваються якісь збої. Як ми описували вище, допустима кількість роботи без інтернету для ПРРО – не більше ніж 36 год. поспіль і не більше ніж 168 год. за цілий місяць.
Поки ПРРО працює без інтернету, він надає чекам номера. Номери беруться із діапазону переліку номерів чеків, які виділилися одразу після реєстрації. Якщо ці зарезервовані номери вже використані, а інтернет так і не відновився, ПРРО не зможе продовжувати роботу.
Коли інтернет-зв’язок відновлюється ПРРО самостійно переходить в онлайн-режим і зв’язується з сайтом податкової, відправляючи туди всю інформацію про продаж, який був за той час, поки не було зв’язку. Якщо ви не маєте проблем з інтернетом, відключати ПРРО і працювати в офлайні, ЗАБОРОНЕНО.
ПРРО самостійно підраховує час, який працює без інтернет-зв’язку та попереджає власників, коли ліміти вичерпуються.
Якщо програм РРО остаточно виходить з ладу (ламається), розрахункові фінансові операції зупиняються і проходять зовсім, доки програмний реєстратор не полагодять.
– Що про книги з обліку розрахункових операцій?
Вона обов’язково потрібна для звичайних кас (РРО), у тих випадках, якщо у каси якась поломка або вона працювала без онлайн-з’єднання.
І з вищеописаних причин у цій книзі немає необхідності, якщо у вас встановлено ПРРО
– Чи потрібний мені принтер чеків, якщо я встановлюю ПРРО?
На ваш погляд. Ви можете видавати чеки в електронному форматі (надсилаючи їх покупцям у месенджери або електронною поштою) або у вигляді QR коду. У випадку, якщо у вас є покупці, які далекі від сучасних технологій, але хочуть мати чек, як підтвердження покупки, ви можете придбати чековий принтер.
– Якщо у мене ПРРО, мені потрібно друкувати та зберігати Z-звіти?
ПРРО самостійно формує Z-звіти та відправляє їх на реєстрацію до податкової. Ви повинні зберігати їх не менше 1095 днів, але не повинні їх роздруковувати на папері. Залежно від того, в якому вигляді ви зберігатимете Z-звіти (на папері, у файлах на ноутбуці, у хмарі), ви самі вирішуєте чи потрібно їх роздруковувати. Тільки пам’ятайте, що вони в будь-якому вигляді їх зберігання повинні бути доступні для тих, хто перевіряє з податкової.
Компанія SoftUp радить вам зупинити вибір на ПРРО, але остаточне рішення залишається за вами. Якщо у вас є запитання, звертайтесь до нас: +38 067 10 396 10