Електронний чек (вебчек)
Електронний чек – це документ, який підтверджує, що покупець придбав товар за готівку або через картку.
За новим законом всі ФОП груп 2-4 повинні видавати своїм покупцям веб-чеки. І кожен чек має відповідати чинному законодавству. За наявності технічних можливостей е-чек може бути паперовим. Або ж відправляється СМС на номер телефону покупця, електронною поштою або в месенджери (Viber, Telegram і т.д.). Web-чек приходить до покупця у вигляді номера, за яким чек зареєстрований у податковій, або у вигляді посилання на зображення.
ПРРО (Програмний РРО) – це така програма, в якій фіскальні функції компанії безпосередньо підключені фіскальному серверу ДПС. Мало того, що в даному випадку економиться час власника бізнесу, то ще й купувати РРО не потрібно.
Web-check та вимогам нинішнього українського законодавства відповідає, та формувати фіскальний чек касові звіти у вашій програмі 1С Підприємство / BAS може. Та ще й автоматично ЕЦП проставляє та відправляє на сервер податкової.
Чим зручний електронний чек для власника бізнесу?
- Після першої ж відправки покупцю, продавець може й надалі зв’язуватися з покупцем цим же каналом зв’язку (звісно, якщо покупець не проти).
- Програмні РРО дуже просто інтегруються з 1С прямо у касира.
- Ви заощаджуєте буквально тонни паперу, адже паперова стрічка безпосередньо залежить від кількості чеків. Вам більше не потрібно мати в запасі паперові стрічки для касових апаратів.
- Відправляючи веб-чек, ви можете потім надіслати інформацію про акції, знижки, бонусні бали на наступну покупку і т.д.
Чим зручний е-чек покупцю?
- Він не буде ненавмисно викинутий разом із непотрібними папірцями, не загубиться і не «зіпсується» — не намокне, не вицвіте тощо.
- На web-чеки поширюються самі правила повернення й обміну продукції, як і паперових чеків.
- Електронний чек, як і паперовий, підтверджує законність покупки та містить інформацію, за якою покупець зможе перевірити чи правильно.
Перевірити веб-чек може як продавець, і покупець. Продавцю для цього треба зайти до свого кабінету платника податків. А для покупців з ОС Android є спеціальний додаток. У ньому ж можна зберігати всі свої чеки.
Також найближчим часом в особистому кабінеті платника податків обіцяють зробити можливість повертати кешбек, перевіряти справжність чека та оформлювати скаргу при порушенні порядку при оплаті.

Компанія SoftUp пропонує вам встановити Модуль обміну з усіма командами через е-чек. ВАРТІСТЬ 1800 ГРН.
Ставимо web-чек навіть на самописні зміни. За тим же принципом, що і АПІ, тільки через комп’ютер об’єкт. Усі команди є. Часто покупці просять надрукувати повторно вже пробитий чек. Наша технологія дозволяє це зробити.
Наш Модуль обміну дозволяє відправляти електронний чек турбо СМС, електронною поштою, на Viber або Telegram та інші месенджери.
Компанія SoftUp пропонує також готові рішення щодо створення веб-чеків на підставі будь-якого документа.
Підсумок. Що ми пропонуємо:
- Працюємо відповідно до законодавства України.
- Підключаємо Web-check до принтера чеків.
- На встановлення, налаштування та запуск роботи з веб-чеком нам знадобиться не більше 24 годин.
- Економимо гроші на купівлю та встановлення торговельного обладнання.
- Автоматизація передачі в ДПС.
- Простота роботи з електронними чеками.
Як налаштовувати та працювати з касовими змінами в 1С / BAS
Ми створюємо віконце для перегляду чеків. Відкриття, Продажів, Видача та Z звіт.
Продаж – Ви можете клікнути на чек і подивитися його. Якщо у вас є принтер, ви можете відразу і роздрукувати чек.
В базі 1С/BAS ми заводимо вам окремого користувача з логіном та паролем. Автоматично відкриється вікно із вибором касового апарата.
Після вибору касового апарату відкриється робоче місце касира, де можна пробивати товар. Правою кнопкою миші додаєте товар. Тут можна пробивати номенклатуру. Якщо є сканер, сканувати штрих-код, і тоді по сканеру штрих-коду буде додаватися номенклатура.
Якщо сканера штрих-коду немає, то вручну вибираємо певну позицію або скористатись пошуком
Якщо вам потрібно кілька товарів, ви можете натиснути на кілька позицій і вибрати їх.
Щоб пробити товар, клацаємо на Закриття чека – Оплата – Готівка
У вікні вибираєте відповідального по касі і після цього ОК.
Здійснюється це ТІЛЬКИ ДЛЯ НАЯВНОГО РОЗРАХУНКУ. Якщо безготівковий розрахунок, чеки ви не видаєте, видаєте видаткову накладну. А касовий апарат прив’язується лише до руху готівкових коштів. У тому числі й оплата на картку (наприклад, аванс). Щодо податкової це теж вважається, як готівковий рух.
У фіскальному чеку у нас відображається сума продажу та ідентифікатори.
А чек одразу ж передається до податкової.
Якщо вам потрібно зробити Повернення, ви натисніть на Сервіс – Анулювання чека або Чек продаж. Вибираєте той продаж у списку, за яким потрібно зробити повернення, натискаєте внизу на Закриття чека. І відображається повернення.
Всі ваші рухи будуть відображатися у податковій.
Роздрібна ціна захищена від помилки, щоб неможливо було вручну зробити зміни.
Міняти ціни можна лише у Замовленнях покупців.
Звіт про зміну без гасіння
Ця функція потрібна, щоб зрозуміти, скільки було продано за цілий день.
На екран виводиться віконце, в якому показано скільки чеків було за день, сума в сейфі (це з урахуванням повернень).
Клікаємо на Звіт без гасіння (на скрині вгорі зліва) і у нас відобразиться чек, який покаже все, що було за день – сума продажу, повернення, залишок у сейфі.
ВАЖЛИВО! Сума у цьому чеку (скрин вище) та сума у Звіті без гасіння (попередній скрін) ОБОВ’ЯЗКОВО повинні збігатися.
Щодня при закритті магазину/складу вам потрібно робити Z звіт, а перед цим Вилучення грошей
Z звіт – це закриття касової зміни. Його треба вести щодня.
Перевага програмного касового апарату в тому, що ви можете хоч тиждень не працювати, а на 8-й день пробити якийсь товар. Звичайний фіскальний касовий апарат заблокується, якщо за 72 години не пробивався жоден чек. і потім потрібно зробити багато дій, щоб його розблокувати. Але НАЙБІЛЬША ПОМИЛКА при користуванні програмним касовим апаратом у тому, що якщо ви відкрили касову зміну о 9 ранку конкретного дня, але ввечері з якихось причин (забудькуватість, технічні причини) не закрили її, термін дії касової зміни = рівно! Після закінчення цього терміну апарат виб’є помилку і ви нічого не зможете пробити, доки касова зміна не буде закрита (за податковим законодавством). Тому якщо не закрили ввечері, о 8:50 треба закрити обов’язково. І знову відкрити касову зміну.
Наприклад, ви зробили за день реалізацію товарів та послуг на 1700 грн., здали виторг 1500 грн. та залишили 200 грн. розмінною монетою. З касового апарату ви робите виїмку на 1700 грн. щоб видавати людям здачу, щодня бажано залишати у касі хоча б 100 грн. (щоб не було проблем із податковою). наступного дня ви відкриваєте касову зміну та робите внесення грошей.
І вносьте 100 грн. вони вважатимуться розмінною монетою. І це внесення грошей з’явиться у звіті. Увечері закриваєте зміну, 100 грн. вносите, як розмінну монету, решту грошей, як реалізацію.
Відеоінструкція Налаштування кассових змін у 1С Підприємство
РРО Україна. Введення Касових Апаратів
Відмінно розуміємося на питаннях інтеграції! Звертайтеся!