0

Реєстрація підприємства (ТОВ)

Компанія «SoftUP» пропонує повний спектр консультацій з питань реєстрації підприємств, що включають обговорення індивідуальних ситуацій, роботу вашої компанії та квоти. Також ми можемо підготувати вам повний реєстраційний пакет документів. Пропонуємо допомогу в постанові на облік до контролюючих органів.

Наші послуги оцінюються з розрахунку 800 грн./год.

Назва підприємства та форма власності

Відповідно до законодавства України у нашій країні не можуть існувати підприємства з абсолютно ідентичними назвами та формами власності одночасно. Тому перед реєстрацією підприємства спочатку слід визначитися з назвою. Поки що у нас у країні немає спеціальних сервісів для перевірок збігів назв. Але перевірити можна за пошуковими системами. Ми радимо при виборі назв зупинятися на унікальній назві, яка, водночас, відображала б і суть вашого бізнесу/напрямку.

Далі слід визначитися з формою власності. З’ясуйте інформацію про правила та закони щодо існування юридичних осіб. Зверніть увагу на обов’язкові вимоги, формат установчих документів, обмеження чисельності власників, зони відповідальності управлінських та виконавчих органів.

Багато підприємців вважають, що найлегша для реєстрації та подальшої діяльності форма – ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю). Тому що відповідальність стосується лише майна юридичної особи. З одного боку – так, звісно. Але якщо ваше підприємство на балансі має лише шафу, то не варто думати, що ваша зона відповідальності обмежується тільки шафою.
Ви не можете звільнити директора ТОВ, не знайшовши йому заміну, тому що він несе адміністративну (і кримінальну) відповідальність за дії/бездіяльність особи юридичної. «Покинути» юридичну особу та зачекати на закінчення терміну давності, щоб її реєстрація ліквідувалася, теж неможливо.

Чим зручно реєструвати форму підприємства як ТОВ? Немає обмеження на розмір уставного капіталу. Хоч 1 гривня. Але врахуйте, що на авторитет підприємства, крім іншого, впливає і розмір статутного капіталу. І якщо у вашій компанії 5 власників, а уставний капітал 800 грн., — це дивно. Хоча за законодавством це, звісно, не заборонено.

Установчим документом ТОВ є статут. Він може бути стандартним, розробленим регулюючим органом, або індивідуальним, розробленим вашими юристами. Т.к. статут є найважливішим документом підприємства, радимо розробляти його індивідуально, де ви передбачите абсолютно все, а не просто скористаєтеся чужим шаблоном. Вимоги до статуту можна знайти у «Законі про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» та «Господарським кодексом».

Що продумати перед реєстрацією?

Перед тим, як ви реєструватимете свою фірму/підприємство, як юридичну особу, потрібно продумати:

 • Як саме ви вестимете бізнес?
 • Яка система для вас найвигідніша?
 • Що формуватиме статутний капітал підприємства?
 • Якщо зміниться формат роботи, які можливі варіанти?
 • Хто і як вестиме облік на підприємстві?
 • Чи можна користуватись іноземною валютою?

Регистрация предприятия в Киеве, как открыть фирму, регистрация компаний

У чому полягає реєстрація ТОВ

До органів державної реєстрації необхідно надати пакет документів:

 • Нотаріально засвідчений статут ТОВ (тобто оригінал).
 • Оригінал протоколу про створення юридичної особи із призначенням директора. Теж засвідчений нотаріально.
 • Документи, що засвідчують особу майбутнього директора та всіх інших учасників.
 • Заповнену форму реєстрації.
 • Якщо буде потрібно, то заяву про реєстрацію платником єдиного податку чи ПДВ.

За законом юридична діяльність має вестись у нежитлових приміщеннях. Масова реєстрація законом не заборонена, але не вселяє довіри до репутації фірми.

Тому краще продумати ВСІ нюанси ще до походу в державні органи.

Більш солідним видом бізнесу все ж таки вважається робота через юридичну особу. І порівняно з ФОП для юридичних осіб, більше свободи у виборі видів діяльності та повноважень.

— Скільки часу займе реєстрація ТОВ?

Залежить від того, скільки часу вам знадобиться на вибір виду діяльності та оподаткування, а також на написання статуту. А оформлення у державного реєстратора – доба.

— Чи можна зареєструвати ТОВ онлайн?

Можна, через обслуговування державних послуг «Дія». Але статут буде модульним (шаблонним).

— У яких випадках я можу отримати відмову у реєстрації?

Якщо обрана вами назва для ТОВ вже зайнята. Або якщо ви припустилися помилки на адресу.

— Чи потрібно платити за реєстрацію ТОВ?

Якщо ви реєструєте ТОВ уперше — це безкоштовно. Процедури засвідчення документів у нотаріуса є платними.

Компанія «SoftUP» пропонує всіляку допомогу в реєстрації ТОВ або реєстрації ФОП. Вартість послуг оцінюється з розрахунку 800 грн./год.

Наш канал на YouTube