Яку програму 1С вибрати?

Опубліковано

За час існування компанії SoftUp наші клієнти з категорії ІП часто просять підказати, яку програму 1С вибрати.

Насправді, неможливо дати однозначну відповідь, якщо ви індивідуальний підприємець, вибір найбільш підходящої для вас програми 1С залежить від того, що саме ви робите і наскільки великий ваш бізнес.

Пропонуємо розібратися, використовуючи таблицю нижче.

Варіанти:

 • Спрощенка1С Бухгалтерія для оподаткування, базова версія. Вже з назви випливає, що вона найпростіша і спрощеніша. Ця версія розрахована працювати лише одну людину – бухгалтера. Нових користувачів туди додати не можна.
 • Бухгалтерія (базовий варіант)майже те саме, що й Спрощенка, в якій теж працює лише 1 людина, але додатковим «бонусом» є можливість обрати систему оподаткування самостійно.
 • Бухгалтерія (Проф)До цієї програми 1С можна підключати кілька користувачів, можна змінювати конфігурації, можна вести кілька юр.осіб. І все це в одній базі. Чудова програма 1С для ТОВ.
 • Управління Торгівлею (УТ) Базова версіяЦій програмі доступний обмін із Бухгалтерією. Вона порадує Вас тим, що Ви зможете керувати закупівлями, операціями складу, запасами тощо. Також доступні графіки та звіти. На їхніх даних можна аналізувати продажі. До цієї версії підключається торговельне обладнання, настроюється проведення акцій та знижок. Але робота тут теж розрахована лише на одного користувача.
  Пропонуємо розглядати її як варіант ІП для початківців.
 • Управління торгівлею (УТ) Проф Опишемо цю програму так: це версія програми 1с для опту та роздрібу. З нею можуть працювати скільки завгодно користувачів різної спеціалізації – і менеджери, і касири, і керівники, і товарознавці. Що ще додати? А ще під кожного користувача налаштовуються права доступу. Підтримується обмін із 1С Бухгалтерія.
  Пропонуємо розглядати цю версію її як 
  варіант для ТОВ.
 • Одна з улюблених версій наших клієнтів – Комплект прикладних рішень на 5 користувачів – Як відомо з назви, комплект. Складається з продуктів 1С у вигляді трьох окремих баз: Бухгалтерія, ЗУП та Управління Торгівлею. Основні функції програми – це ведення бухгалтерського обліку, нарахування зарплати та управління обліком з продажу.
  Чим гарний цей комплект? – Економічно вигідніше, ніж покупка програм 1С окремо. Пропонуємо розглядати цей комплект 1С як варіант для ТОВ, в якому понад 5 співробітників.
 • Роздрібна торгівля – недалеко від 1С Трейд Менеджмент, але без функціоналу оптових продажів, що не дивно. Пропонуємо розглянути цю версію для ритейлу. Однаково зручно як для ФОПів, так і для ТОВ. Роздріб – недалеко пішов від 1С Управління Торгівлею, але без функціоналу оптових продажів, що й не дивно.
  Пропонуємо розглядати цю версію для роздрібної торгівлі. Так само зручна і для ІП, і для ТОВ.
 • Управління нашою фірмою – З цією версією Ви легко і просто зможете і складати звіти, і нараховувати зарплату, автоматизувати виробництво, здійснювати оптово-роздрібні продажі, і підключати торгове обладнання, і т.д.
  Пропонуємо розглядати цю версію для малого та середнього бізнесу як ІП, так і ТОВ.
 • Комплексна автоматизаціяКомплект. Ми дочекалися одну загальну базу з Бухгалтерії, ЗУП та блоку, аналогічного «1С Управління нашою фірмою». Ведення обліку менш трудомістке, ніж у версії «1С Комплект прикладних рішень на 5 користувачів». У цій версії доступний облік державних оборонних замовлень.
  Пропонуємо розглядати цю версію для середнього та великого бізнесу.
 • 1С ERPЦей продукт 1С здатний автоматизувати будь-яке виробництво. Є бухгалтерські блоки, оптово-роздрібні, зарплатні, блоки бюджетування та МСФЗ. Цей 1С продукт дешевший за своїх європейських побратимів і при купівлі, і при впровадженні, налаштуванні та супроводі.

Звичайно, на цьому продукти 1С не закінчуються. Тому рекомендуємо вам звернутися до SoftUp і ми допоможемо розібратися у всіх тонкощах 1С програм.