...
0

Видалення помічених об’єктів у 1С УНФ

Розкажемо про видалення помічених об’єктів на 1С УНФ. Адже не помиляється той, хто нічого не робить. Отже, у процесі роботи виникає потреба видаляти ті чи інші об’єкти: довідки, документи тощо. У програмі є можливість позначити елементи видалення, але не видаляти. Для видалення існує спеціальна обробка, яка видаляє об’єкти позначені видалення. З бази видаляться всі об’єкти, на яких стоїть позначка видалення (червоний хрестик).

Принцип видалення залишається однаковим, але, залежно від програми, обробка запускається по-різному. Йтиметься про видалення помічених об’єктів в УНФ (Управління невеликою фірмою).

Спочатку потрібно позначити непотрібний елемент видалення. Для цього виділяємо курсором і натискаємо кнопку DELETE на клавіатурі. Або клацаємо правою кнопкою миші на елементі та вибираємо пункт меню «позначити на видалення».

Після цього з’явиться вікно, в якому натискаємо ТАК, якщо дійсно хочемо помітити на видалення.
Іноді, після таких дій може з’явитися вікно, де сказано, що об’єкт не можна помітити видалення.
Це свідчить про те, що інші документи або елементи створені з посиланням на цей об’єкт і його не можна видалити. Якщо ви все ж таки впевнені, що цей елемент підлягає видаленню, то потрібно спочатку позначити на видалення всі об’єкти, які прив’язані до цього елемента.

ВИДАЛЕННЯ в 1С ПОМІЧЕНИХ ОБ’ЄКТІВ

Видаляти об’єкти з бази може лише користувач із правами «АДМІНІСТРАТОР». Інші користувачі можуть лише позначати видалення. Видалення можна проводити автоматично, а можна вибірково. Можна також налаштувати, щоб позначені об’єкти видалялися за розкладом у певний час без втручання користувача. Розглянемо всі методи. Для видалення помічених об’єктів заходимо в меню «Компанія».

Далі вибираємо меню «Видалення об’єктів».

З’являється майстер видалення позначених об’єктів.

I. Вибіркове видалення елементів.

Вибираємо пункт «вибіркове видалення» та натискаємо кнопку «Далі». З’явиться вікно, в якому відображаються списки, в яких є об’єкти, позначені для видалення.

Відзначаємо прапорцями усі розділи, які хочемо видалити, та натискаємо кнопку «видалити». Також групу можна розгорнути (натиснувши на хрестик) та вибрати окремі елементи. Після завершення обробки з’явиться вікно повідомлення про те, скільки об’єктів видалено. Натискаємо закрити.

II. Автоматичне видалення елементів.

Вибираємо пункт «автоматичне видалення» та натискаємо кнопку «Видалити».

Після завершення обробки натискаємо кнопку закрити. Може виникнути ситуація, що деякі об’єкти не можна видалити. У цьому випадку з’явиться вікно, в якому ліворуч відображені об’єкти, що не віддалилися, а праворуч об’єкти, які на них посилаються (тобто об’єкти через які видалення неможливе).

Перевіряємо правильність видалення. Можемо прямо в цьому вікні (з правого боку панелі) позначити видалення об’єкти, через які видалення неможливо. І натиснути кнопку повторне видалення. Після завершення натискаємо “закрити”.

І в першому, і в другому варіанті відмічені об’єкти видалені з бази. Набагато швидше видаляти автоматично, але все ж таки перед видаленням варто ще раз перевірити, чи дійсно не потрібні дані елементи. У цьому випадку зручніше вибіркове видалення, при якому можна видалити ті елементи, в яких точно немає потреби і залишити для перевірки інші, які викликати питання.

            ІІІ. Автоматичне видалення за розкладом (без користувача).

У програмі також є можливість видаляти об’єкти з бази без участі користувача. Для цього потрібно встановити параметри автоматичного видалення.

Ставимо прапорець у графі «Автоматично видаляти позначені об’єкти за розкладом».

Натискаємо “налаштувати розклад”. На екрані з’явиться вікно Розклад, в якому можна налаштувати, коли (коли, в який день місяця і т.д.) потрібно видаляти помічені об’єкти.

На закладці Загальні вибираємо дату початку та дату закінчення. Якщо дату не вибрано, обробка видалятиме об’єкти за весь період.

На вкладці “денний” обов’язково потрібно поставити час проведення обробки. Найкраще вибрати час, коли у програмі ніхто не працює або працює мінімальна кількість користувачів.

Далі переключаємося на інші вкладки та відзначаємо прапорцями усі потрібні пункти. Коли зміни внесено, натискаємо ОК. Після цього в програмі відбуватиметься автоматичне видалення помічених елементів відповідно до налаштованих даних.

Якщо подібне видалення позначених об’єктів чимось не влаштує, його можна вимкнути, просто знявши прапорець у вікні «автоматично видаляти за розкладом».

Це все можливі на даний момент способи видалення об’єктів. Але хочеться ще раз нагадати, що якщо в момент видалення, з’явилося повідомлення, що об’єкт видалити не можна, дуже уважно перевірте ще раз все. Можливо, випадково помітили не той елемент, і його потрібно відновити. Тому що після видалення об’єкт безболісно і без витрати часу відновити вже не можна буде.

Вам зручніше зв’язатися з нами самостійно чи замовити зворотній дзвінок? Працюємо віддалено та з оплатою за фактом виконаних робіт.