...
0

Різниця бухгалтерського та управлінського обліку

Досить часто клієнти що неспроможні розібратися бухгалтерський чи управлінський облік їм необхідний роботи. Розберемо у чому різниця бухгалтерського та управлінського обліку.

Бухгалтерський облік ведеться більше через регулярну сплату податків і здачу звітності до державних органів. На жаль, потрібний він теж не так компанії, як державі.

Управлінський облік інформативний керівника підприємства. Він відображає прибутки та витрати підприємства, напрямок підприємства, що приносить найбільший дохід. Управлінський облік здатний дати вам зрозуміти яке з управлінських рішень ефективно, яке мало користі, яке привело (чи може призвести) до збитків. Ви зможете планувати діяльність підприємства, мотивувати та оцінювати співробітників.

Подумайте, якби бухгалтерський облік умів робити подібні речі, навіщо встановлювати ще якісь види обліку в компаніях?

Бухгалтерський облік. Що ще?

Бухгалтерський облік відображає фінансові звіти. Вони подаються до банків, податкових органів, на біржі, інвесторам, покупцям, постачальникам тощо. Тобто. необхідність у бухгалтерському обліку на підприємстві є у зовнішніх користувачів, які контактують із конкретним підприємством. Бухгалтерський облік – не таємниця і має вільний доступ. Для будь-якого підприємства та компанії бухгалтерський облік обов’язковий. Контролюючі органи порівнюють звіти з бухобліків у різних компаній, перевіряють баланси та обороти. Не вникаючи специфіку конкретної компанії. Бухгалтерський облік надасть інформацію наскільки підприємство фінансово спроможне. Але не відобразить інформацію про те, яким чином підприємство має такі високі доходи або, навпаки, дійшло до банкрутства. Максимум, що відображає бухгалтерський облік – це витрати та доходи за різними напрямами діяльності, кредиторські та дебіторські заборгованості, витрати на інвестиції та доходи за ними.

Головне у бухгалтерському обліку – достовірність фінансового становища підприємства. І це завжди облік за фактом – відображає вже те, що сталося, підбиває підсумки.

Управлінський облік

Управлінський облік займається аналізом роботи компанії чи підприємства. Дані по роботі компанії збираються, вимірюються, ідентифікуються, аналізуються, систематизуються, інтерпретуються та відображаються. За наявності управлінського обліку керівник у будь-який час має актуальну інформацію, планує подальшу роботу. А ще керівник може проконтролювати виконання співробітниками ухвалених у компанії рішень.

Якщо ви думаєте, що бухгалтерський облік – це зовнішня бухгалтерія, а управлінський облік – внутрішня, помиляєтеся. Хоча внутрішню бухгалтерію управлінський облік також відображає. Крім того, в ньому використовуються дані про ті операції, які вже відбулися і дані про майбутні операції (бюджетування, планування). Дані аналізуються та відображаються кількісно (грошові суми) та якісно (найприбутковіші галузі компанії або підприємства і чому).

Управлінський облік доступний лише співробітникам підприємства міста і не підзвітний державним органам, т.к. являє собою комерційну таємницю підприємства.

А який у вас облік – управлінський чи бухгалтерський? Фахівці SoftUp можуть здійснити встановлення будь-якого обліку та будь-якої програми 1С за гарною ціною.