Підприємство 1С. Переваги
Розповімо які у 1С Підприємство переваги, порівняно із західними системами. Компанія 1С, що випускає ринку бухгалтерські програмні продукти, є лідируючою країни. Програмні продукти сьогодні можуть конкурувати із західними аналогами, про що свідчить безперервне зростання їхнього продажу. Пік продажів припав на 2003 рік, але й зараз ці продукти на ринку дуже потрібні. З розвитком технологій практично жодна компанія, що поважає себе, не здійснює бухоблік без переходу на МСФЗ.
Короткий екскурс
1С Підприємство – це комп’ютерна програма з оптимізації бухгалтерського обліку фірм.
Цей продукт складається з безлічі підпрограм. Список досить великий, тому перерахуємо найпоширеніші: 1С: Бухгалтерія, 1С: Спрощенка, 1С: Гроші, 1С: Зарплата та управління персоналом тощо. Зараз на практиці застосовують останню та передостанню версії. Це продукти на платформі 1С: Підприємство 7.7 та 1С: Підприємство 8.
У порівнянні з початковими версіями продуктів кінцеві зазнали чимало змін як зовнішніх, так і щодо конфігурації. ПЗ встановлюється на будь-якому сучасному комп’ютері та значно спрощує ведення бухобліку. Воно вільно продається та з його придбанням не виникне проблем.
Гнучкість системи
Завдяки універсальності платформи можливе її диверсифіковане застосування: застосовуються організації промисловості і торгівлі, підприємства бюджету і фінансів, компанії сфери послуг і
т.д. Бухгалтерське програмне забезпечення:
- Оперативне управління підприємством;
- Комп’ютеризація адміністративної та підприємницької діяльності;
- Здійснення обліку декількох графіків обліку та послідовних бухгалтерських вимірювань;
- Ведення впорядкованої звітності;
- Впровадження аналітичної звітності;
- Ведення адміністративних протоколів;
- Впровадження мультиваркового обліку;
- Бюджетування та фінансовий аналіз;
- Здійснення планування;
- Розрахунок заробітної плати та управління персоналом.
Наздогнати та перегнати
На думку експертів, програма 1С підприємство нічим не поступається західним аналогам і навіть навпаки, адже розробники обізнані про нюанси ведення бізнесу в Україні та випускають продукт, який відповідає цим знанням.
Як наслідок, більше задоволення потреб замовників у плані відповідності реальній організаційній структурі підприємств та застосовуваним бізнес-схемам.
Розробники програми крокують у ногу зі змінами у бізнесі. Величезна регіональна мережа партнерів забезпечує оперативну підтримку систем на місцях.
Думки експертів зводяться до того, що програми 1С набагато економічніші, ніж закордонні аналоги. Остання платформа менше важить, але ефективніша у певному масштабі, а великовагові західні аналоги із широким функціоналом — менш поворотливі. Не останнім буде той факт, що пакет 1С освоює ринок середнього бізнесу, що підвищить конкуренцію на вказаному ринку «ділового» софту.
Таким чином, можна сказати, що немає жодних незаперечних причин віддавати перевагу закордонним аналогам. Окупність інвестицій у впровадження нової «1С»-системи межує в районі 8-15 місяців, що прямо свідчить про раціональність роботи з продуктами 1с, які відповідають реаліям сьогодення.