...
0

Довідник Номенклатура 1С Бухгалтерія

На сьогоднішній день, коли заповнення облікових даних про товари та послуги лежить на плечах не тільки бухгалтера, а й інших користувачів підприємства, що беруть участь у роботі, важливо правильно і коректно заповнювати дані в програмі. Бази, програми, маркет плейси тощо. обмінюються даними та при некоректному заповненні найчастіше відбуваються помилки. Багато хто не замислюється, чому виникають такі помилки і списують на збій у програмі. Насправді, майже всі вони є наслідок не коректного заповнення даних. І часто помилки припускаються досвідчені користувачі, за плечима у яких величезний багаж знань. Саме тому і хочеться звернути увагу на всі нюанси, які виникають у процесі роботи. Не вказувати на помилки, які могли б бути, а просто з нуля пояснити, як коректно заповнити дані.

Довідники – це основа введення даних, у кожній конфігурації є свої особливості заповнення. Розглянемо заповнення довідників у Бухгалтерії для України.

Довідник номенклатура

Щоб заповнити довідник номенклатури, ліворуч на панелі вибираємо меню Довідники.

У розділі товари та послуги вибираємо номенклатуру. І, відповідно, потрапляємо до довідника номенклатури. Тут вже є створені групи номенклатури, заходимо у потрібну групу та приступаємо до створення елемента. Почнемо із створення товару.

Щоб створити новий елемент, натискаємо кнопку INSERT на клавіатурі або кнопку створити на панелі. У вікні вводимо найменування товару і повне найменування товару і відповідних графах. Потім вибираємо одиницю виміру нашого товару. Для цього біля натискаємо кнопку біля віконця базова одиниця і наступне, що потрібно зробити натиснути показати все.

 

Виділяємо потрібну одиницю виміру та натискаємо вибрати. Базова одиниця виміру – це основна одиниця виміру в якій враховується товар. У картці товару можна додати додаткові одиниці виміру. Але коефіцієнт перерахунку буде прив’язаний до базової. Наприклад, базова кг, додаткова грам, коефіцієнт перерахунку буде 1000. Якщо додаткова 100г — то коефіцієнт буде 10. Базова грам, додаткова кг, коефіцієнт перерахунку 0,001.

Якщо потрібного елемента немає, його потрібно заповнити із класифікатора. Важливо створювати нові одиниці виміру саме в такий спосіб, через класифікатор. Тоді не буде помилок при обміні даними між базами та при заповненні документів. Для цього на панелі натискаємо підбір із класифікатора.

Знаходимо в списку потрібний нам елемент, виділяємо і ENTER або подвійне клацання мишки. З’явиться спливаюче вікно, створення елемента, натискаємо записати та закрити.

Закриваємо класифікатор та вибираємо вже створений елемент зі списку.

Далі вибираємо ставку ПДВ, для цього біля віконця % ПДВ натискаємо кнопку та вибираємо потрібний пункт із запропонованого списку. Якщо товар не оподатковується ПДВ — тоді заповнюємо пільгу з ПДВ та код пільги у відповідних графах. Далі вибираємо код для податкової накладної, для цього біля віконця «Код для ПН» натискаємо кнопку вибору. Для коректного заповнення вибираємо пункт “вибрати із класифікатора”.

 

У вікні вибираємо потрібний пункт, стаємо курсором ENTER або подвійне клацання мишки. Якщо потрібного елемента немає у довіднику — створюємо, для цього на панелі натискаємо підбір із УКТЗЕД для товарів та матеріалів та підбір із ДКПП для послуг.

 

 

Знаходимо у списку потрібний елемент, ставимо галочку у потрібному вікні біля потрібного пункту та натискаємо кнопку ОК на панелі. Далі вибираємо щойно створений елемент. Хочеться звернути увагу, що при заповненні цієї графи, для товарів вітчизняного виробництва, біля кнопки «Вигляд Товару», натискаємо кнопку «Товар», а для імпортного — кнопку «Імпортний товар».

 

 

Щоб продовжити подальше заповнення картки, на панелі натискаємо кнопку «Записати», після цього стають активними вкладки, одиниці виміру (тут можна додавати додаткові одиниці виміру) та рахунки.

 

 

Для створення додаткової одиниці виміру перемикаємось на вкладку Одиниці виміру, натискаємо кнопку «додати», вибираємо пункт показати все і вибираємо потрібний пункт і ставимо коефіцієнт, який відповідає перерахунку до базової одиниці.

На вкладці рахунки, перевіряємо правильність виставлених рахунків обліку, в більшості випадків цю вкладку залишаємо без змін, оскільки дані заповнюються відповідно до облікової політики підприємства. Натискаємо кнопку Записати та закрити. У цьому створення номенклатурної картки з виглядом товар закінчено.

З повагою до Вас та вашого бізнесу! Звертайтесь!