0

Ціноутворення в 1С УНФ

Опубліковано

Ціноутворення в 1С УНФ – це основа для роботи менеджера з продажу при оформленні документів клієнту, формуванні прайс-листів, вивантаженні на сайт або маркетплейс.

Програма 1С надає багатий функціонал на формування цінових пропозицій. Класичним способом завдання ціни на кожну конкретну позицію. І автоматичним, виходячи з математичних обчислень.

Насамперед необхідно налаштувати ціноутворення.

Як налаштувати ціноутворення в 1С?

У меню “Продажі” відкриваємо довідник “Види цін”.Для нормального функціонування будь-якої організації необхідно визначити, як мінімум, два види цін:

  • ціну якою ми отримали товар (чи його планова собівартість);
  • ціну за якою хочемо його реалізувати.

Тому в 1С УНФ спочатку автоматично створено ці ціни (зумовлені елементи). Вони позначені крапкою на іконці. За потреби ви можете їх перейменувати, але видалити їх не можна.

Програма не обмежує вашу роботу лише двома видами цін. Ви можете додати потрібну кількість у будь-який зручний момент часу, як тільки це стане необхідним.
Для перегляду та редагування наявного елемента довідника «Види цін» просто відкрийте його подвійним клацанням миші. Щоб створити новий елемент, необхідно натиснути кнопку «Створити». Відкриється форма для редагування довідника, в якій необхідно заповнити «Найменування», «Правило розрахунку ПДВ», «Тип» та «Валюту».

Також тут можна задати формат округлення ціни за різними правилами.

Найпоширенішим варіантом завдання є її безпосереднє завдання кожному товару окремо. Такий тип ціни називається “Статичний”. Можливо, щоб ціна розраховувалася відсотком виходячи з іншого виду цін. Такий вид цін матиме тип «Динамічний (відсоток)».


Ціну можна задати та використовуючи складні формули за допомогою вбудованого редактора формул. Такий тип цін називається “Динамічний (формула)”.


Після того як ви відредагували або створили новий вид цін, потрібно натиснути на кнопку «Записати та закрити» або «Реєструвати нові ціни та закрити». Вікно елемента закриється, і ви повернетеся до списку довідника видів цін.

Встановивши необхідний вид цін можна розпочати встановлення ціни безпосередньо товару.

У 1С УНФ це можна зробити кількома способами.

Заповнення ціни за допомогою обробки Формування цін. Обробка реалізована у вигляді покрокового майстра. Після кожного етапу необхідно натискати кнопку «Далі», що знаходиться внизу форми. Необхідно вибрати “Вигляд цін”, який ви хочете змінити.


Вибираєте якісь колонки з додатковою інформацією повинні відображатися у формі для редагування. Вибираєте потрібний товар, який має змінити ціну. Підбір товару до таблиці редагування цін здійснюється за допомогою кількох вбудованих механізмів заповнення, які вибираються з меню у кнопці «Підібрати номенклатуру».
Після того, як ви заповнили таблицю товаром, який вимагає зміни ціни, можна розпочати редагування цін у «Ціна нова». Для кожного виду цін «нова ціна» задається індивідуально в окремій колонці.

І ще кілька нюансів.

Окрім ручної зміни ціни можна скористатися кількома простими помічниками заповнення колонки з новою ціною, які перебувають у меню кнопки «Дії». Під час редагування ціни можна бачити, яка ціна була до зміни, в колонці «Ціна до», різницю між старою і новою ціною в колонці «Δ» і для якої одиниці виміру встановлюється ціна.

Після того, як ви закінчите редагування цін і натиснете кнопку «Далі», ви потрапляєте у діалог вибору дати початку дії встановленої вами ціни.


Тут ви повинні вказати дату, з якою встановлена вами ціна автоматично стане актуальною для відредагованих товарів. Цей механізм дозволяє задати ціни заздалегідь, до початку дії, вказавши необхідну дату. Оскільки в 1С УНФ зміна ціни можлива один раз на певну обрану дату, у формі є галочка «Записувати нові ціни поверх встановлених».


Ця установка визначає, чи буде замінена ціна, якщо вона раніше була встановлена ​​на вибрану дату або залишиться без змін. У підказці до цієї установки це описується так: після натискання кнопки «Далі» відбудеться запис цін номенклатури в базу. Після цього можна закрити обробку або перейти до форми формування прайс-листів.

Підсумок:

Задати ціни номенклатури можна безпосередньо із картки номенклатури. Для цього необхідно знайти та відкрити у довіднику «Номенклатура» потрібну вам картку товару та двічі клацнути мишкою за посиланням на ціну під зображенням товару. Або перейти на закладку «Ціни» та вже там продовжити редагування ціни.


У цьому вікні за замовчуванням відображається поточна ціна товару з поділом за видами цін. Також є можливість побачити попередній стан ціни, натиснувши кнопку «Хронологія». У цьому випадку відобразяться всі раніше встановлені та задані заздалегідь ціни. Це дозволить, у разі потреби, скоригувати неправильно введені дані. Додати нову ціну можна, натиснувши на кнопку «Створити». Відредагувати раніше введену ціну можна двічі клацнувши мишкою на потрібному рядку таблиці. Відкриється діалог редагування цін, де потрібно заповнити «Період», з якого починає діяти ціна, «Вигляд цін» та «Ціну». Для запису інформації про ціну до бази слід натиснути кнопку «Записати та закрити».


Ціни товарів можна завантажити із зовнішнього табличного файлу. Для цього потрібно скористатись обробкою «Завантаження даних із зовнішнього джерела», яка знаходиться в меню «Компанія», вибравши пункт «Ціни».

Таким чином, ми розглянули всі можливі способи ціноутворення у 1С УНФ.

За час існування нашої компанії ми здобули великий досвід у будь-яких послугах, пов’язаних із 1С. Ви можете звертатися до нас за допомогою.

Телефонуйте!