Кейс 1С Автоматизація логістики («Твоя Логістика»)

Опубліковано

ЗАМОВНИК

Компанія «Твоя логістика» – велика українська компанія з митного оформлення вантажів та міжнародних вантажних перевезень. Відмінні риси компанії – митне очищення, послуги логістики та операції на ринку LCL сервісу.

Розташування клієнтів залежить від злагодженості бізнес-процесів компанії. В наш час всесвітньої торгівлі попит на послуги доставки постійно зростає. І чим масштабніша доставка, тим більше зобов’язань. Тому затримки доставок загрожують втратою як клієнтів, а й великих грошових сум.

Ось чому для компанії «Твоя логістика» була така актуальна оптимізація доставок вантажів за допомогою 1С.

ДОСТАВКА ВАНТАЖІВ ДО АВТОМАТИЗАЦІЇ

“Твоя логістика” має свої представництва на прикордонних переходах країни. На сьогоднішній день запущено роботу на 28 прикордонних переходах, включаючи морські порти. Завдяки цьому компанія має можливість здійснювати митне оформлення вантажу безпосередньо на місцях перетину кордонів України.

Спочатку розподілом вантажів та побудовою маршрутів велося в ручному режимі. З розвитком бізнесу обороти компанії зростали: розширилася клієнтська база, збільшилася кількість операцій та кількість перевезень.

Плануванням маршрутів почали займатися логісти, які вели весь облік у комп’ютері в таблицях Excel. Згодом стало зрозуміло, що такий спосіб роботи втрачає час на відвантаження, затримує друк документів.

ВИНИКЛИ ПРОБЛЕМИ:

  • З великими обсягами логісти не встигали скласти оптимальні маршрути, тому могли виникнути затримки у доставці та відвантаженні.
  • Вплив людського фактора – помилки, допущені логістами через велику кількість даних.
  • Запізнення спричиняли негативне сприйняття компанії клієнтами.

ТРУДНОСТІ. ПОШУК РІШЕНЬ

Компанія звернулася до SoftUp для впровадження автоматизації логістики за допомогою 1С. Важливо було також впровадити в систему та маршрутизацію. Необхідно було, щоб у 1С можна було розподіляти вантажі по одержувачам, будувати та оптимізувати маршрути з урахуванням ваги вантажів, періоду доставок та митних операцій, часу відвантажень за місцем прибуття тощо.

Нами було розроблено та впроваджено модуль, який зміг врахувати перелічені вище нюанси, а також допомагає розраховувати вартість перевезень та аналізувати витрати на них, обробляє заявки на доставку вантажів, друкує документи для митниці, веде контроль пересування вантажів.

Таким чином, управляти доставками можна прямо в 1С.

ПОЧАТОК РОБОТИ

Співробітники SoftUp провели демонстрацію роботи з програмою керівництва “Твоя логістика”, потім логістам було надано тижневий демо-доступ для роботи з 1С. Після закінчення пробного періоду модуль був схвалений і визначили завдання:

  • Автоматизація логістики.
  • Внести доробки за типовим функціоналом модуля. Наприклад, можливість враховувати, через який термінал здійснюватиметься перевезення. Або яким чином – наземним, повітряним, морем.
Що таке смарт-логістика – uprom.info

Ми налаштували 1С так, що логісти отримують найоптимальніші.

  • Налаштувати аналіз завантаженості по днях тижня, з урахуванням свят нашої країни та країни, куди слідує вантаж. Адже очевидно, що у будні, вихідні та свята вирізняється робота навантажувачів, митників та інших працівників, пов’язаних із доставкою вантажів, тому витрачений час на перевезення відрізняється.

Це оптимізувало планування перевезень у завантажені та незавантажені дні, мінімізувало кількість затримок.

РЕЗУЛЬТАТИ

Завдяки автоматизації та впровадженню 1С скоротився час логістів, який раніше витрачався на виконання рутинної ручної роботи. Логісти оптимізують маршрути з урахуванням вантажів, розрахунків вартості перевезень. Це підвищило ефективність праці, скоротило фінансові витрати, збільшило прибуток.

Завдяки розподілу перевезень днями вантажі доставляють в обумовлені з клієнтами терміни, і затримки доставок зводяться до мінімуму. Зросла кількість задоволених та клієнтів.

ТЕЛЕФОНУЙТЕ НАМ, ЩОБ ЗАМОВИТИ АВТОМАТИЗАЦІЮ