...

1С Торгівля з комісією (1С Бухгалтерія)

1С Бухгалтерія – гарна програма. Ось ви вмієте відбивати у ній торгівлю з комісією? Давайте розглянемо, як мінімум, що потрібно зробити, щоб прийнятно відобразити у 1С Бухгалтерія закупівлю товару з реалізацією та комісією.

Для початку потрібно визначити ПДВ та податки комітента.

Стандартна процедура: під час відправки товару покупцеві, ви виставляєте рахунок-фактуру та передаєте її комітенту. Ваш комітент оформляє та реєструє свій рахунок-фактуру.

Що ми робимо? В Операції Покупка та комісія алгоритм такий: Надходження товарів – Покупки та продажі – Надходження.

Що робити далі? Проставляємо дату, а як контрагент проставляємо організацію. Далі Договір – З комітентом на продаж. Ну і вказуємо розмір комісії. У полі “Склад” заповнюємо місце, де зберігається товар.

Далі також все просто і нічого страшного. Заповнюєте таблицю, вид товару та натискаємо Додати. Проставляємо інше – ціну, ПДВ, кількість.

Що ще в 1С Торгівля з комісією:

Товари прийняті на комісію
Рядок обліку
004.01
Витрати НУ
Не приймаються.

Дані в Рахунках розрахунків у нас не повинні змінитись та заповнитися самою програмою 1С. Якщо потрібно, то у вкладці Додатково проставляємо рахунок-фактуру.

Далі також нічого страшного. Документ треба провести у 1С. Ось вам і комісійна торгівля у проводці Дт 004.01.

А що нам робити, щоб відобразити реалізацію комісійного товару? Це також не складно. Формуємо документ Реалізація товарів та послуг у Продажі, комісії.

І не забудьте у рядку «Рахунок обліку» проставити 004.01, а у рахунку доходів 90.01.1.