Довідник Номенклатура 1с Облік

Довідник Номенклатура 1с Облік

На сьогоднішній день при заповненні облікових даних на товари і послуги лягає на плечі не тільки бухгалтера, але і інших користувачів, які беруть участь в роботі підприємства, важливо правильно і правильно заповнити дані в програмі. Бази даних, програми, ринкові місця і т.д. обмін даними і помилки часто виникають при неправильному заповненні. Багато хто не замислююся, чому виникають такі помилки і списує збій в програмі. По суті, майже всі вони є результатом неправильного заповнення даних. І часто помилки роблять досвідчені користувачі, які мають за собою величезну кількість знань. Саме тому хочеться звернути увагу на всі нюанси, які виникають в процесі роботи. Не вказувати на помилки, які можуть бути, а просто з нуля пояснити, як правильно заповнити дані.

Каталоги є основою для введення даних, кожна конфігурація має свої особливості заповнення. Розглянемо заповнення каталогів в бухгалтерському обліку для України.

Еталонна номенклатура.

Щоб заповнити каталог елементів, у лівій частині панелі виберіть меню "Посилання".

У розділі товари і послуги підбирати номенклатуру. І, відповідно, ми поотримуємо в номенклатурну директорію. Вже створені номенклатурні групи, перейдіть до потрібної групи і почніть створювати елемент. Почнемо зі створення продукту.

Щоб створити новий елемент, натисніть кнопку INSERT на клавіатурі або кнопку створення на панелі. У вікні, що з'явиться, введіть назву продукту та повне найменування продукту та відповідні стовпці. Потім вибираємо одиницю виміру наших товарів. Для цього, поруч з кнопкою поруч з вікном базового блоку і наступне, що вам потрібно зробити, натисніть показати все.

Виберіть потрібну одиницю вимірювання та натисніть кнопку вибрати. Основною одиницею вимірювання є основна одиниця вимірювання, в якій враховуються товари. Додаткові одиниці вимірювання можна додати до картки товару. Але коефіцієнт конверсії буде прив'язаний до бази. Наприклад, базовий кг, додатковий грам, коефіцієнт перетворення буде 1000. Якщо додаткові 100г – то коефіцієнт буде 10. Базовий грам, зайві кг, коефіцієнт перетворення 0,001.

Якщо потрібний елемент недоступний, його потрібно заповнити з класифікатора. Важливо створювати нові одиниці вимірювання таким чином, через класифікатор. Тоді не буде помилок при обміні даними між базами даних і при заповненні документів. Для цього натисніть на вибір панелі з класифікатора.

Знайдіть потрібний нам елемент у списку, виберіть і ВВІД або двічі клацніть мишею. З'явиться спливаюче вікно, створіть елемент, натисніть записати і закрийте.

Закрийте класифікатор і виберіть уже створений елемент зі списку.

Далі виберіть ставку ПДВ, для цього біля вікна % ПДВ натисніть кнопку і виберіть потрібний пункт із запропонованого списку. Якщо товар не обкладаться ПДВ, то ми заповнювмо пільгу з ПДВ і код пільги у відповідних колонках. Далі виберіть код податкової накладної, для цього біля вікна "Код для NN" натисніть кнопку вибору. Для правильного заповнення виберіть пункт "вибрати з класифікатора".

У вікні виберіть потрібний елемент, перемістіть курсор ENTER або двічі клацніть мишею. Якщо потрібного елемента немає в каталозі – створіть, для цього на панелі натисніть на вибір CTVED для товарів і матеріалів і вибір з РКПП для послуг.

Знайдіть потрібний елемент у списку, поставте галочку в потрібному вікні біля потрібного пункту і натисніть кнопку OK на панелі. Потім виберіть щойно створений елемент. Хочу звернути увагу на те, що при заповненні цієї колонки, для товарів вітчизняного виробництва, біля кнопки "тип Товару", натисніть кнопку "Товар", а для імпорту – кнопку "Імпортні товари".

Для подальшого заповнення картки натисніть кнопку "Записати" на панелі, після чого активіватимуться вкладки, одиниці виміру (тут можна додати додаткові одиниці виміру) і рахунки стають активними.

Щоб створити додаткову одиницю вимірювання, перейдіть на вкладку Одиниці вимірювання, натисніть кнопку "Додати", виберіть показати весь елемент і виберіть потрібний пункт і поставте коефіцієнт, який відповідає перетворенні в базову одиницю.

На вкладці рахунків-фактур перевіряємо правильність рахунків-фактур, в більшості випадків ця вкладка залишається незмінною, так як дані тут заповнюються відповідно до облікової політики підприємства. Натисніть кнопку Записати й закрити. На цьому створення номенклатури карти з зовнішнім виглядом виробу закінчено.

Що стосується вас і Вашого бізнесу! Контакт!